interpretation is the only game in town

AKCJA

Blog > Komentarze do wpisu
Horrory 2010 (Najlepsze plakaty)

Postanowiłem odświeżyć ostatnie zestawienie. I nieco je wydłużyć.Zwłaszcza, że Zekście 2 i Wyspa tajemnic powodów do satysfakcji niestety nie dały.

 

Tym razem jednak nie idzie o ciekawe zapowiedzi, ale o kontynuację dawnych zestawień "ładnych" plakatów, jakie u zarania dziejów królowały na Horror Story (Mityczne plakaty, plakaty do Planet Terror, plakaty z 2007)

 

Dzisiaj plakaty 2010.


1. The Craizies

 

 


Nie Nie Nie. Nie przekonuje mnie fabuła tego filmu. Ale podobają mi się plakaty. Obydwa.

 

2. The Shrine

 


Pisałem o nim już tutaj. Horror o Polsce. Wygląda na to, że chyba będzie to jego jedyna zaleta. No i plakat, którego klimat nijak mi nie podchodzi do głupiego slashera. Ale że wciąż tęsknimy za mrocznymi, nastrojowymi horrorami, to chociaż na "gotycki" obrazek.

 

3. The Final

 


Fabuła tego horrorowiska bez dwóch zdań przypomina tę ze słynnej Carrie de Palmy. Ale panna na plakacie raczej kojarzy mi się z azjatyckimi demonami.  Albo.. Albo z twarzy bohatera filmu Maska z Cher. Zwiastun też raczej niczego sobie.

 

4. The Human Centipede

 


Myślałem, że nie będzie bardziej freakowych zwiastunów w tym zestawieniu od The Final, ale tytuł największego dziwadła przypada The Human Centipede. zwiastun. Jak dla mnie to plakat jest bardzo niepokojący i ma ładnie dobrane kolory. Dodatkowo przywodzi mi na myśl jednego z najstraszniejszych bossów z ostatniego Silent Hil l.

 

5. Rokkk

 


Plakat przypomina te z lat 70' i 80'. Bardzo kojarzy mi się z Suspirią Argento. Jest prosty, a przez to wydaje się charakterystyczny, mocny i zapada w pamięci.

 

6. Frozen

 


Jeden z moich ulubionych. epicki, ładny po prosu. A reżyser filmu, to reżyser genialnej komedii horroru Topór, o ktorej pisałem przy okazji horrorfestitalu trzy lata temu.

 

7. Wilkołak

 


Film ma kiepskie recenzje, a ja tak bardzo na niego liczyłem, że na razie boję się rozczarowania i sam nie sprawdzałem. A ten plakat najfajniejszy ze wszystkkich promujących film. Widać nawiązania do klasycznego Wilkołaka. Przynajmniej ja jako nawiązania odczytuję podarte ubranie ;-)

 

8. Koszmar z Ulicy Wiązów

 

 

 


Nie wiem jaki będzie nowy Freddy, ale widać, że marketingowcy bardzo przykładają się do roboty, podsuwając nam pod nos coraz to nowe klimatyczne i zachęcające materiały. Mówiłem już wcześniej, powtórzę teraz: plakaty do nowego Koszmaru są the best. Bardzo niepokojące, bardzo tajemnicze, i bardzo krwawe.

 

Źródła plakatów:

http://delirium-vault.com/nekoneko/wp-content/uploads/2010/04/Rokkk-Poster.jpg

http://www.iwatchstuff.com/2010/04/07/human-centipede-poster.jpg

http://www.horror-movies.ca/albums/userpics/poster_frozen-movie.jpg

http://s.blomedia.pl/niezlekino.pl/17386/shrine-poster.jpg

http://moviescoremagazine.com/wp-content/uploads/the-wolfman-2010_poster.jpg

http://www.shocktillyoudrop.com/gallery/12816/After_Dark_The_Final_Poster.jpg

http://www.mybluray.com.au/img/news/Three-New-Chracter-Posters-for--i-The-Crazies--i--Arrive--1.jpg

http://www.impawards.com/2010/posters/crazies.jpg

http://www.moviesonline.ca/movie-gallery/albums/userpics//A_Nightmare_On_Elm_Street_Reboot_Poster_V.2_by_Rabba_AKA_Bairdy.jpg

http://www.heyuguys.co.uk/images/2010/03/A-Nightmare-on-Elm-Street-Poster.jpg

niedziela, 16 maja 2010, cedroo
Tagi: plakaty

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2010/05/16 11:29:03
Nie lubię slasherów (za łatwo mnie obrzydzić :P), ale te plakaty wyglądają naprawdę fajnie; i masz rację, plakat do "The Shire" zapowiada raczej gotycki nastrój niż potoki krwi i góry flaków...
-
2010/05/17 21:54:04
Ja też jestem za słaba na slashery, przeżywam na nich męki, nawet jeśli w ostateczności film mi się podoba, to droga do tego jest długa i wyboista. Ale plakaty naprawdę fajne, zwłaszcza ten gotycki... też mam ochotę na jakiś klimatyczny, gotycki, nastrojowy horror...
-
2010/05/18 15:02:59
Hm, ja nie na temat plakatów, a pewnego filmiku: www.youtube.com/watch?v=uKcyLVR85Ms
Ciekaw jestem co o nim sądzisz. Moim zdaniem, mimo kreskówkowego wykonania naprawdę ciekawy i trzymający w napięciu, zaskakujący, a do tego klimatyczny przez swoją muzykę :)
-
2010/05/18 15:52:47
Niezbyt ciekawe te plakaty. Najbardziej podobał mi się pierwszy z nowego "Koszmaru...". Reszta - standard.
-
2010/05/18 20:11:35
Achnabal -- Ja bardzo czekam na Koszmar... bo to był kultowy horror mojego dzieciństwa. :-) A plakaty z ukrytym Freddym fajnie podkreślają aurę tajemniczości... i ten czerwony kolor... Teraz tylko jeszcze Hellreisera zekranizują i już wszystkie chyba kultowe horrory z tamtej epoki będą miały swoje odświeżone wersje.

kashiev - świetna, naprawdę świetna. Zlinkuję ją na głównej stronie bloga. Zakończenie w dechę.

ninedin, sheila -- slashery mają ten problem, że wśród wszystkich okołohorrorowych gatunków te są hiper-schematyczne i hiper-przerysowane. Przez rzeczywiście ich głownym ładunkiem grozy staje się gore. A to jets dosyć tani sposób na wywoływanie grozy.